VÍZA


USA

Od 17. listopadu 2008 je možné cestovat do USA bez vstupního víza, a to na základě zařazení České republiky do systému elektronického systému ESTA. Vyplňuje se pouze žádost o povolení přicestovat, a to přes stránky amerického ministerstva pro vnitřní bezpečnost (DHS). Zpravidla do tří pracovních dnů obdrží žadatel odpověď. Pokud bude kladná, může žadatel neprodleně odcestovat. Konečné rozhodnutí o povolení vstupu do země je však i nadále plně v pravomoci imigračního úředníka, jako tomu bylo doposud. V případě zamítnutí žádosti je potřeba požádat přes konzulární oddělení Velvyslanectví Spojených států amerických o standardní nepřistěhovalecké vízum..

Vyplnění žádosti může Agentura Lesser zajistit

Nejdříve se vyplňuje online žádost, poté je potřeba zaplatit vízový poplatek a současně dohodnout vhodný termín osobního pohovoru. Ve stanovený termín se žadatel/ka dostaví s pasem, fotografií, potvrzením o přijetí žádosti a zaplacení poplatku společně s doporučenými doklady na konzulární oddělení Velvyslanectví USA. V případě kladného vyřízení žádosti doručí kurýrní služby pas na adresu uvedenou v žádosti. Protože nyní již nemůže být žadatel u pohovoru zastoupen agenturou či cestovní kanceláří, nabízíme našim klientům při komplikované vízové proceduře asistenci a pomoc.

Budete-li se chtít dozvědět o výše uvedených službách a poplatcích více, kontaktujte, prosím, Agenturu Lesser s.r.o.
Kontakt


KANADA

Po zrušení vízové povinnosti s účinností od 16. března 2016 lze cestovat do Kanady bez víza. Nezbytné je však obstarání elektronické autorizace eTA. On-line proceduru naše agentura ráda zajistí, a to jak pro turistické, tak i služební cesty

AUSTRÁLIE

Agentura Lesser s.r.o. nabízí možnost zprostředkování vstupního turistického víza do Austrálie online formou včetně komunikace s imigračním úřadem v Hobartu.


Víza služební se i nadále vyřizují na konzulárním oddělení velvyslanectví Australského svazu ve Vídni.
Další informace naleznete zde


Během roku 2002 Agentura Lesser s.r.o. rozšířila rozsah služeb při zajišťování vstupních víz do různých zemí světa. Díky spolupráci s německým partnerem zajistíme víza i do zemí, jejichž zastoupení je mimo území České republiky. Na Váš konkrétní dotaz rádi odpovíme.