REZERVACE UBYTOVÁNÍ

Agentura Lesser s.r.o. nabízí svým klientům několik možností, jak rezervovat a realizovat hotelové ubytování ve světě.

I.   REZERVACE A PLATBA NA MÍSTĚ
II. REZERVACE A PLATBA PŘED ODJEZDEM
III. REZERVACE A PLATBA PŘED ODJEZDEM VÝBĚR DLE KATALOGU

IIII. ubytování můžete jednoduše bezplatně, a bez nutnosti garance platební/kreditní kartou, rezervovat také prostřednictvím webové aplikace našeho německého partnera HRS – Hotel Reservation Service. Kromě českého jazyka můžete vybírat z dalších více než 30 jazyků.

I. REZERVACE A PLATBA NA MÍSTĚ

Agentura Lesser s.r.o. je od roku 1995, jako první agentura v České republice, vybavena špičkovým rezervačním systémem SABRE, který byl vyvinut největší leteckou společností USA American Airlines. Prostřednictvím tohoto systému můžeme pro Vás rezervovat ubytování hotelového typu kdekoli ve světě, zejména potom ve městech s mezinárodním nebo národním letištěm, a také v jejich okolí.

Pro úspěšné zaknihování je potřeba znát především místo a dobu pobytu, převážná většina hotelů požaduje garantování mezinárodní platební kartou. Při odjezdu hotelu platíte hodnotu ubytování přímo na recepci. Pokud nedisponujete platební kartou, máte možnost si ubytování předplatit, přejděte proto, prosím, k bodu II.

Při rezervaci vycházíme toliko z informací, které konkrétní hotel nebo hotelová síť zadal do systému. Informace se týkají především umístění a vybavenosti hotelu a pokojů, cen a dále také vzdáleností např. od mezinárodního letiště, od významné kulturní, sportovní či společenské budovy atp.

Ceny uváděné v systému jsou vždy základní, tzn. že na místě k ceně recepce připočítává místní DPH (např. stát New York 13,5 %) a popřípadě i městské (např. v Paříži EUR 2/osobu/den) či pobytové taxy.

Za rezervaci u Agentury Lesser s.r.o. nic neplatíte, z ČR odjíždíte s detailními informacemi o adrese a telefonním/faxovým spojení, potvrzenou základní cenou za ubytování v konkrétním typu pokoje (dvoulůžkový či jednolůžkový, manželské či separátní postele) a v případě garance platební kartou i konfirmačním číslem rezervace. Takto garantovaná rezervace je pro hotel i klienta závazná. Recepce takto zaknihovaný pokoj pro hosta “drží” po celý den, klient se může ubytovat kdykoliv. Pokud klient nezruší rezervaci ubytování do termínu, stanoveným hotelem, vystavuje se riziku naúčtování stornovacích poplatků. Tyto stornovací termíny jsou většinou do 16.00 h. v den příjezdu místního času, někdy ovšem hotel požaduje zrušení rezervace 24 hodin před příjezdem. Nezruší-li se rezervace v tomto termínu, je hodnota ubytování za první noc zpravidla hotelem naúčtována.

Tento způsob rezervace ubytování je využíván zejména pro krátkodobější pobyty, a to jak pro turistické, tak zejména pro služební cesty.

II. REZERVACE A PLATBA PŘED ODJEZDEM

Všechny základní informace týkající se rezervace a platby si, prosím, prostudujte v předchozím bodu.

Agentura Lesser s.r.o. nabízí svým klientům u hotelů, které jsou členy rezervační sítě UTELL , možnost zaplatit si ubytování ve zvoleném hotelu před odjezdem z ČR. V tomto případě si předplácí nejen hodnotu ubytování, ale i veškeré místní daně (např. DPH) a poplatky, takže na místě už nic neplatí. Klient odjíždí nejenom s informacemi o adrese a kontaktních číslech, ale i s potvrzením pro hotel o tom, že pobyt je předplacen prostřednictvím Agentury Lesser s.r.o. a UTELL International.

Pokud nedisponujete platební kartou, nabízíme vyuľití firemní platební karty Agentury Lesser s.r.o. pro zaknihování hotelu a úhradě ubytování bezplatně !

Tento způsob rezervace a úhrady ubytování je vyuľíván spíše pro krátkodobé pobyty turistické a zejména pro služební cesty. Plánujete-li dlouhodobější rekreační pobyt v turistické destinaci, doporučujeme Vám seznámit se s možností předplaceného ubytování s výběrem dle katalogu (viz III).

III. REZERVACE A PLATBA PŘED ODJEZDEM VÝBĚR DLE KATALOGU

Pokud plánujete turistický pobyt, může Vám Agentura Lesser s.r.o. nabídnout nepřeberné množství možností ubytování s předplacením v české měně. Do zahraničí odjíždíte s pobytovým poukazem, voucherem.

Pro ilustraci uvádíme toliko přehled zemí a států, do kterých Vám tyto předplacené pobytové poukazy zajistíme. Budete-li mít zájem o informace o cenách a pobytových místech, rádi Váš konkrétní dotaz do 24 hodin zodpovíme. Abychom Vám mohli odpovědět, potřebujeme znát termín, místo pobytu a počet osob. Bude-li Vám hotel a cena vyhovovat, po složení zálohy odpovídající 50 % předpokládané celkové ceny, minimálně však 1.500,- CZK, hotel vyžádáme přes našeho německého partnera. Po potvrzení služeb a poté, co obdržíme od partnera voucher, doplatíte při jeho převzetí v kanceláři Agentury Lesser s.r.o. zbytek ceny. Nepodaří-li se Vámi vybraný hotel ani náhradní variantu námi potvrdit, dostanete zaplacenou zálohu v plné výši zpět ! Budete-li rušit nebo měnit již potvrzené ubytování, je stanoven poplatek ve výši 1.500,- CZK. Znamená to, že v případě storna dostanete zpět celou částku bez 1.500,- CZK, v případě změny termínu nebo hotelu budete doplácet o 1.500,- CZK více. V okamžiku, kdy měníte rezervaci a hodnota pobytu je vyšší než cena služeb objednaných původně, většinou partnerská cestovní kancelář tento poplatek nepožaduje !

USA

 • městské hotely ve státech: New York, New Mexico, Arizona, Texas, Utah, Kalifornie
 • (vč. Anaheim/Disneyland), Colorado, Georgia, New Jersey, Maryland, Severní Dakota, Idaho, Massachusetts, Severní a Jiľní Karolína, West Virginia, Virginia, Tennessee, Illinois, Ohio, Wyoming, Michigan, Kansas, Nevada, Pensylvánie, Montana, Indiana, Kentucky, Arkansas, Mississippi, Connecticut, Louisana, New Hampshire, Oklahoma, Oregon, Washington, Washington D.C., Aljaška, Havajské ostrovy,

 • hotely v národních parcích: Acadia - stát Maine, Arches/Canyonlands, Bryce Canyon, Capitol Reef, Kanab - Utah, Canyon de Chelly/Chinle, Grand Canyon - Arizona, Carlsbad Caverns - New Mexico, Death Valley (Údolí smrti), Mammoth Lakes (Mamutí jezera), Yosemite - Kalifornie, Ledovcový národní park - Montana, nár. park Hot Springs - Arkansas, Rocky Mountains (Skalisté hory) - Colorado, Yellowstone - Wyoming, rezervace indiánů kmene Navajo - Arizona.. ..a další.
 • hotely, apartmány, víkendové domy a resorty - Florida (vč. Walt Disney World Resort), Bahamské ostrovy,

Havajské ostrovy (Oahu, Maui, Kauai, Molokai, Lanai, Hawaii),

 

KANADA

- hotely ve městech, na letištích a hotely na dovolenou ve státech: Ontario, Nové Skotsko, Britská Kolumbie, Quebec, Ostrov Prince Edwarda, New Brunswick, New Foundland, Manitoba.

KARIBIK

 • hotely a resorty ve státech, oblastech a městech:
 • + Dominikánská republika - severní a východní pobřeľí, Samana,
  + Kuba - Varadero, Havana,
  + Mexiko - např. Acapulco, Cancun, Cozumel, Ixtapa, Mérida, Oaxaca a další,
  + Jamajka - západní a severní pobřeží

STŘEDNÍ A JIŽNÍ AMERIKA

 • hotely, hotelové komplexy a resorty ve státech, oblastech a městech:

+ Argentina - např. Buenos Aires, Mendoza, Puerto Iguazu,
+ Belize - např. Belize City, Banyan Bay,
+ Bolívie - např. La Paz, Potosí, Cpacabana,
+ Brazílie - např. Belo Horizonte, Manaus, Rio de Janeiro, Sao Paulo, Recife,
+ Chile - např. Calama, Santiago de Chile, Temuco,
+ Kostarika - např. Bolanos, Puerto Viejo, San José,
+ Ekvádor - Cuenca, Guayaquil, Quito,
+ Guatemala - např. Flores, Guatemala City,
+ Honduras - Copán, La Ceiba, San Pedro Sula,
+ Kolumbie - Bogotá, Cali, Cartagena, Medellín, San Andrés, Santa Mara,
+ Nikaragua - Managua, Montelimar,
+ Panama - Panama City,
+ Peru - Arequipa, Chiclayo, Cuzco, Ica, Lima, Puno, Trujillo,
+ Uruguay - Montevideo,
+ Venezuela - Caracas, La Guaira, Maracaibo, Mérida, Playa del Agua, Isla Coche.

Ve všech výše uvedených státech zajistíme pro individuální klientelu výlety, okružní jízdy (kombinace auto + hotel), pobyty a další speciální servis dle nabídky katalogů v Agenturě Lesser s.r.o.

AUSTRÁLIE, NOVÝ ZÉLAND A OCEÁNIE

 • kvalitní hotelové ubytování můžete najít např. v těchto místech:

AUSTRÁLIE - Adelaide, Albany, Alice Springs, Ayers Rock, Brisbane, Cairns, Canberra, Coral Bay, Darwin, Devonport, Eden, Gladstone, Hobart, Kangaroo Island, Launceston, Melbourne, Perth, Port Arthur, Queenstown, Swansea, Sydney, Tennant Creek, Townsville a dalších.

NOVÝ ZÉLAND - Auckland, Bay of Island, Blenheim, Christchurch, Coromandel, Dunedin, Fox Glacier, Franz Josef Glacier, Greymouth, Hokitika, Invercargill, Kaikoura, Mount Cook, Napier, Nelson, New Plymouth, Palmerston North, Picton, Queenstown, Rotorua, Taupo, Te Anau, národní park Tongariro, Waitomo, Wanaka, Wellington a Westport.

OCEÁNIE:

- Cookovy ostrovy: např. Rarotonga, Aitutaki, Atiu ,

 • Samoa: ostrovy Upolu a Savai´i,
 • Tonga: Tongatapu, ostrov Fafa,
 • Tahiti: např. Papeete, Moorea, Bora Bora, Huahine, Manihi, Tahaa,
 • Fidži: Nadi, ostrovy Plantation, Sonaisali, Naitasi, Matamanoa, Treasure, Taveuni, Maravu, Castaway.

 
Ve všech výše uvedených státech a zemích zajistíme pro individuální klientelu výlety, okružní jízdy (kombinace auto + hotel), pobyty a další speciální servis dle nabídky katalogů v Agenturě Lesser s.r.o.

Pokud jste ve výše uvedeném přehledu nenašli stát, oblast nebo město, kam byste rádi cestovali, rádi zpracujeme Vaši konkrétní poptávku předanou elektronickou poštou, telefonicky či faxem (Kontakt).