RENT-A-CAR

Agentura Lesser s.r.o. nabízí svým klientům zprostředkování nájmu osobních aut prakticky po celém světě, do některých zemí můžete cestovat s předplaceným voucherem. Při souběžné realizaci letenky prostřednictvím Agentury Lesser s.r.o. jsou klienti s předplaceným poukazem cenově zvýhodněni.

I. REZERVACE A PLATBA NA MÍSTĚ

Rezervace požadovaného typu auta je možná prostřednictvím rezervačního systému SABRE prakticky v každém městě, které má mezinárodní letiště. Nejčastěji jsou na letištích zastoupeny např. autopůjčovny AVIS, BUDGET, HERTZ, KEMWELL (Evropa a Střední Východ), DOLLAR (USA, Kanada) a další.

K provedení rezervace potřebujeme znát místo, kde má být výpůjčka provedena, doba výpůjčky (příletové a odletové časy) a požadovaný typ vozu. Pokud se auto rezervuje současně s knihováním letenky, je tato procedura velmi rychlá. Do zahraničí potom odjíždíte s rezervací a konfirmačním číslem. V případě, že budete znát rezervační kód SABRE, můžete si svoji rezervaci najít na Internetu - POTVRZENÍ REZERVACE SLUŽEB.

Podrobné cestovní informace o místu či zemi, kam se chystáte vycestovat, najdte v anglickém jazyce na www.travelocity.com

Všechny autopůjčovny požadují pro úhradu služeb na místě mezinárodní platební kartu, knihování některých typů vozů vyšších obsahových tříd je rovněž potřeba garantovat platební kartou již při rezervaci.

K základní ceně za vypůjčení se na místě připočítávají poplatky za vyzvednutí a vrácení auta na letišti a základní pojištění. Výše poplatků je velmi různá a závisí na místě, kde je výpůjčka realizována. Konkrétní výši těchto poplatků sdělíme při rezervaci.

Speciální nabídka ČSA + AVIS.

Pokud klient, který použije služeb Českých aerolinií (ČSA) a rezervuje si auta u autopůjčovny AVIS, obdrží po předložení palubní vstupenky při uzavření smlouvy slevu ve výši 10 - 20 %, dle destinace. Členům OK Plus programu je po zaslání kopie smlouvy s  AVIS načítáno 150 bodů.

Bližší informace ohledně rezervace aut a plateb na místě rádi na vyžádání sdělíme - KONTAKT.

II. PŘEDPLACENÉ SLUŽBY

Na základě spolupráce s německými partnery si do vybraných států a měst můžete vybrat požadovaný typ vozu přímo z katalogu v kanceláři Agentury Lesser s.r.o. a hodnotu výpůjčky předplatit před odletem v českých korunách (CZK). Kromě úspory peněz za konverzi při platbě v cizí měně ušetříte také přibližně 20 - 40 % oproti platbě na místě, a to i při rezervaci prostřednictvím internetu !

Pro rezervaci potřebujeme znát Vaše konkrétní požadavky na místo, dobu trvání a pokud možno i letové časy (přílet i odlet) a složení vratné zálohy do výše maximálně 5 000 CZK.

Pro ilustraci uvádíme přehled zemí a států, do kterých můžete odjet s předplaceným voucherem a orientační ceny za 1 týden a typ auta tzv. economy, např. Ford Fiesta nebo Dodge Colt. Protože ceny vycházejí z aktuálních směnných kursů mezi CZK a EUR, mohou se tyto v závislosti na pohybu kursů měnit.

Pokud není uvedeno jinak, cena platná pro USA a Kanadu mimo vysokou sezonu mimo jiné zahrnuje:

 • ujetí neomezeného počtu mil nebo km
 • pojištění proti ztrátě LDW (Loss Damage Waiwer)
 • havarijní připojištění pojišťovny ELVIA (plnění do výše 2 mil. EUR)
 • letištní poplatky
 • všechny místní a státní daně a poplatky

Znamená to, že na místě při přebírání auta kromě vratné garance od USD 100,-/týden dle kategorie vozu nic neplatíte*, pouze podepíšete připravenou smlouvu o vypůjčení. *Výjimku tvoří platby za případný pronájem dětské sedačky a/nebo GPS. Paušální výpůjční sazby pronájem navigace již zahrnující jsou nižší než kombinace základního tarifu a doplatku za pronájem na místě. Pro složení kauce je nutná mezinárodní embosovaná platební karta na jméno řidiče, držitele poukazu.

Předplacené vouchery zajistíme do těchto zemí :

Austrálie, Belgie, Bosna, Bulharsko, Costa Rica, Dánsko, Dominikánská republika, Egypt, Estonsko, Finsko, Francie vč. zámořských departmánů Guadeloupe a Martinik, Chile, Chorvatsko, Irsko, Island, Itálie, Izrael, Jamajka, Jihoafrická republika, Jordánsko, Jugoslávie, Keňa, Libanon, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Kypr, Maďarsko, Malajsie, Malta, Maroko, Mauricius, Makedonie, Mexico, Namibie, Německo, Nizozemí, Nový Zéland, Norsko, Omán, Polsko, Portugalsko vč. Azorských ostrovů a ostrova Madeira, Portoriko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Saudská Arábie, Singapur, Sjednocené arabské emiráty, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, St. Lucia, Švédsko, Švýcarsko, Thajsko, Trinidad a Tobago, Tunisko, Turecko, USA, Velká Británie a Severní Irsko vč. ostrova Jersey, Zimbabwe.

Cenové podmínky rádi sdělíme na vyžádání.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 V následujícím přehledu najdete podrobnější informace o výpujčkách v zemích, do kterých se cestuje nejčastěji.

SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ (USA)

DOLLAR - minimální věk pro vypůjčení je 21 let (příplatek na místě USD 10/den), při vypůjčení vozu v Kalifornii a Nevadě další řidiči , starší 25 let, v ceně. V ceně jako bonus telefonní karta na 15 jednotek.

Florida - od CZK 5.100,-
Kalifornie - od CZK 6.450,-
Nevada, Arizona, Texas, Colorado, Boston, Washington D.C. - od CZK 6.550,-
New York City, Illinois - od CZK 6.650,-
Aljaška - od CZK 8.500,-
Havajské ostrovy - od CZK 7.200,-
ostatní státy zde nevyjmenované - od CZK 6.600,-

Maximální doba 1 nepřerušené výpůjčky je 30 dnů.

BUDGET - minimální věk pro vypůjčení je 19 let (příplatek na místě USD 19,95/den), v ceně všichni další řidiči starší 21 let bez ohledu na místo vypůjčení.

Florida - od CZK 5.250,-
New York City (+++) - od CZK 8.650,-
Aljaška - od CZK 8.950,-
všechny ostatní státy - od CZK 6.650,-

Maximální doba výpůjčky není omezena.

(+++) cestujete-li do New Yorku, můžete použít letiště Newark (EWR) v New Jersey, kde za vypůjčení auta platíte podstatně méně. Letiště Newark je stejně vzdálené od Manhattanu jako letiště JFK a doprava je rychlejší.

HERTZ - minimální věk pro vypůjčení je 25 let, poplatek na místě za dalšího řidiče USD 5/den, maximálně však USD 25 pro celou dobu.

Florida - od CZK 5.500,-
Arizona, Colorado, Kalifornie, Nevada, New Mexico, Oregon,
Texas, Utah, Washington - od CZK 6.800,-
New York City - od CZK 8.950,-
Havajské ostrovy - od CZK 7.650,-
všechny ostatní státy (kromě Aljašky) - od CZK 6.850,-

Minimální doba výpůjčky 4 dny, maximální 62 dnů.

ALAMO - pouze Havajské ostrovy - od CZK 7.150,-

Podrobnosti ohledně konkrétních výpujčních stanic, poplatků za tzv. jednosměrné výpůjčky, cen a podmínek rádi sdělíme na základě Vašeho konkrétního požadavku.

SPECIÁLNÍ NABÍDKA (HAVAJSKÉ OSTROVY)

Nabízíme romantické okružní cesty po Havajských ostrovech (ubytování + auto) za paušální cenu od CZK 38.900,- za osobu ve dvoulůžkovém pokoji.

Cena zahrnuje:

 • nájem auta Dollar rent-a-car (Economy) po dobu 14 dnů na ostrovech Hawaii, Maui a Kauai,
 • letenky na trase Honolulu (Oahu) - Kona (Hawaii) - Kahulu (Oahu) - Lihue (Kauai) - Honolulu (Oahu),
 • 13 x hotelové ubytování ve dvoulůžkových pokojích (3 noci Oahu, 3 noci Hawaii, 4 noci Maui, 3 noci Kauai),
 • přivítání tradičním květinovým věncem,
 • transfer na ostrově Oahu z letiště do hotelu a zpět,
 • tištěný průvodce v německém jazyce po Havajských ostrovech s mapou

KANADA

BUDGET - minimální věk pro vypůjčení je 19 let (příplatek na místě CAD 21/den), za řidiče ve věku 21 - 25 let je CAD 10/den, poplatek za dalšího řidiče staršího 25 let je CAD 5/den.

Alberta, Britská Kolumbie, Manitoba, New Brunswick, Nové Skotsko, Ontario, Ostrov Prince Edwarda, Quebec, Saskatchewan, Yukon - od CZK 7.150,-

Pozn.: maximální počet volných kilometrů je 200/den, resp. 1400/týden. Za každý km ujetý nad tento limit se na místě doplácí CAD 0,20.

Minimální doba pro vypůjčení jsou 2 dny, maximální neomezena.

NATIONAL TILDEN - minimální věk pro vypůjčení je 21 let, řidičům mladší 25 let je zvýšena částka tzv. spoluúčasti při vzniklé škodě na CAD 500,-. Poplatek za dalšího řidiče je CAD 6/den.

Alberta, Britská Kolumbie, Manitoba, New Brunswick, Newfoundland, Nové Skotsko,Ontario, Ostrov Prince Edwarda, Quebec, Saskatchewan, Yukon (Whitehorse), Severozápadní Teritoria (Yellowknife) - od CZK 7.300,-

Z většiny výpůjčních stanic jsou v ceně neomezené kilometry, u některých 200 km/den s doplatkem CAD 0,20/km přes limit.

Minimální ani maximální doba výpůjčky není stanovena.

HERTZ - minimální věk pro vypůjčení vozu je 25 let, poplatek na místě za dalšího řidiče CAD 5/den, maximálně však CAD 25/celou dobu výpůjčky.

Alberta, Britská Kolumbie, New Brunswick, Nové Skotsko, Ontario, Quebec, Saskatchewan - od CZK 7.200,-

Cena platná pro typ Compact (přibližně jako Ford Escort), typ Economy HERTZ v Kanadě nenabízí, v ceně je ujetí neomezeného počtu kilometrů.

Minimální doba výpůjčky je 1 den, maximální 62 dnů.

Bližší informace o výpůjčních stanicích, cenách za tzv. jednosměrné cesty a dalších podrobnostech předáme na základě Vašeho konkrétního požadavku.

SPOJENÉ STÁTY MEXICKÉ (MEXIKO)

ALAMO - minimální věk pro vypůjčení je 21 let (poplatek za řidiče mladší 25 let na místě USD 20/den), maximální věk je 65 let. Za dalšího řidiče, který musí být starší 25 let, je na místě příplatek USD 3.50 /den. V okamžiku uzavírání smlouvy musí být na účtu klienta minimální zůstatek USD 1.000,.- (resp. ekvivalent v CZK), ověřitelný prostřednictvím platební karty řidiče.

Výpujční stanice jsou v těchto místech:

Acapulco, Cabo San Lucas, Cancun, Ixtapa, La Paz, Merida, Mexico City, Playa del Carmen, Puerto Vallarta, Tijuana.

Cena od CZK 9.900 za 1 týden, typ vozu Mini (VW brouk), zahrnuje:

 • ujetí neomezeného počtu mil,
 • havarijní pojištění CDW (Colission Damage Waiwer),
 • pojištění osob PAI (Passenger Accident Insurance),
 • havarijní připojištění pojišťovny ELVIA ( plnění až do výše 2 mil. EUR),
 • všechny státní a místní daně.

Poplatky za tzv. jednosměrné ceny v rozmezí USD 110 - 698 podle konkrétních vzdáleností. Minimální, ani maximální výpujční doba není stanovena.

HERTZ - minimální věk pro vypůjčení auta je 21 let. Druhý řidič starší 21 let a nahlášený v okamžiku podpisu smlouvy je bez poplatku, za každého dalšího je sazba na místě cca USD 5/den. Na účtu klienta musí být v okamžiku výpůjčky ekvivalent k minimálně USD 600,-, ověřitelný prostřednictvím platební karty.

Cena od CZK 10.300 za 1 týden, typ vozu Economy (VW brouk), zahrnuje:

 • ujetí neomezeného počtu mil,
 • CDW pojištění,
 • PAI pojištění,
 • připojištění ELVIA,
 • všechny státní a místní daně.

Výše poplatků za jednosměrné cesty:

0 - 250 km: USD 50,-
250 - 500 km: USD 100,-
500 - 1.500 km: USD 300,-
přes 1.500 km: USD 500,-

Informace o výpujčních stanicích, podrobnější informace a ceny jiných kategorií vozů rádi sdělíme na základě Vašeho konkrétního požadavku.

BRAZÍLIE.

HERTZ - minimální věk pro vypůjčení auta je 21 let, druhý řidič starší 21 let a nahlášený v okamžiku podpisu smlouvy je bez poplatku, za každého dalšího je potřeba na místě uhradit poplatek cca USD 5/den. Na účtu klienta musí být v době realizace výpůjčky ekvivalent k USD 500,-.

Výpujční stanice jsou v těchto městech:

Brasilia, Fortaleza, Florianopolis, Rio de Janeiro, Recife, Sao Paulo, Salvador de Bahia, Maceio, Natal, Porto Alegre.

Cena od CZK 19.900 za 1 týden, typ vozu Subcompact (Ford Fiesta) zahrnuje:

 • ujetí neomezeného počtu mil,
 • pojištění proti ztrátě LDW (Loss Damage Waiwer),
 • pojištění osob PAI (Passenger Accident Insurance),
 • zvýšené pojištění cestujících LIS (Liability Insurance Supplement),
 • havarijní připojištění pojišťovny ELVIA (plnění do výše 2 mil. EUR),
 • neomezené pojištění proti krádeži,
 • státní a místní daně a poplatky.

Minimální doba výpůjčky je 1 den, maximální trvání je 30 dnů. Informace týkající se podrobnějších údajů a cen za další kategorie vozů rádi sdělíme poté, co obdržíme Váš konkrétní požadavek.

NABÍDKA SPECIÁLNÍCH SLUŽEB

V USA (vč. Aljašky) pro Vás můžeme dále zajistit pronájem motocyklů (Honda, BMW, Harley Davidson ) v cenách od CZK 3.000/den (Florida, např. Harley Davidson Electra Glide, Honda Gold Wing, BMW R 1100 RT ), terénních aut (např. Ford Explorer).

V USA a Kanadě si můžete vybrat ze široké nabídky obytných vozů v cenách od CZK 1.900/den (Camperhome T19).

Dále je možné zprostředkovat okružní jízdy (kombinace auto + ubytování) po přeEUR stanovených trasách, např. 9 dnů/8 nocí v hotelech na Severovýchodě USA vč. nájmu osobního auta Dollar rent-a-car v ceně od CZK 19.700 za osobu ve dvoulůžkovém pokoji.

Bližší informace a kalkulace rádi sdělíme na požádání - Kontakt

AUSTRÁLIE, NOVÝ ZÉLAND A OCEÁNIE

Vypůjčení cestovního či terénního automobilu, např. u autopůjčovny BUDGET, pro Vás zprostředkujeme také v AUSTRÁLII, a to ve městech a místech:

Alice Springs, Broome, Carnavon, Darwin, Katherine, Kununurra, Perth, Devonport, Hobart, Launceston, Adelaide, Brisbane, Cairns, Canberra, Melbourne, Port Douglas, Surfers Paradise City, Sydney.

Minimální věk pro vypůjčení je 21 let, pro řidiče mezi 21 a 25 lety věku platí přísnější pojistné podmínky.

Ceny za vypůjčení jsou v ceně od CZK 950/den (Economy typ, např. Hyundai Excel, při vypůjčení na 21 dní a více).

BUDGET nabízí přistavení vozu k Vašemu hotelu. Pokud bude hotel do 10 km od nejbližší stanice BUDGET, za přistavení vozu nic neplatíte.

V Austrálii pro Vás zajistíme i obytné vozy a také motocykly zn. HONDA, které pronajímá společnost BRITZ.

Bližší údaje sdělíme rádi na základě Vašeho konkrétního dotazu.

 BUDGET nabízí osobní a terénní vozy také na NOVÉM ZÉLANDU, a to v následujících místech:

Auckland, Christchurch, Dunedin, Greymouth, Hamilton, Invercargill, Nelson, Paihia,Picton (přístav), Queenstown, Rotorua, Taupo, Wellington.

Řidič musí být starší 21 let, poplatek za dalšího řidiče není účtován. Ceny od CZK 900/den (Economy typ, např. Ford Festiva, při vypůjčení na 21 dní a déle).

Na Novém Zélandu pro Vás vypůjčíme také motocykly, např. Yamaha nebo BMW a také obytné vozy společnosti BRITZ.

Autopůjčovna THRIFTY zapůjčí osobní vozy na letišti NADI, ostrov Viti Levu, FIDŽI.

Minimální věk pro vypůjčení je 21 let, řidičům mezi 21. a 26. rokem věku je účtováno vyšší pojistné.

Ceny od CZK 9.700/týden, Economy typ, Toyota Starlet Hatchback, manuální řazení.

Bližší cenové podmínky obratem sdělíme poté, co obdržíme Vaši poptávku - Kontakt